Jak vybrat nejvýhodnější hypotéku

Jak vybrat nejvýhodnější hypotékuKdyž se řekne hypotéka, každému se vybaví dvacetiletý splátkový kalendář, který s sebou přináší obrovskou zodpovědnost. K tomuto velkému břímě se však rozhodne poměrně dost lidí, nejen těch mladých, kteří touží bydlet konečně ve svém.

Nejvýhodnější hypotéky na nikoho nečekají, v současné době je na trhu spoustu zajímavých možností – a zítra už to tak docela platit nemusí, protože se očekává růst úrokových sazeb. Jednejte proto dříve, než tyto historicky vůbec nejpříhodnější podmínky pro sjednání pominou.

Co vzít v potaz, když si sjednáváme hypotéku?

Při sjednávání hypotéky na nás čeká spoustu čísel a porovnávání nabídek, navíc jistě nemusíme říkat dvakrát, že každý detail může mít velkou váhu. Nemusí být tak docela pravdou, že banka působící na tuzemském trhu nejdéle přináší nejvýhodnější nabídku a naopak. A čeho bychom si při sjednávání hypotéky měli všímat především?

  • Jaká je celková možná doba fixace úrokové sazby?
  • Existuje možnost pojištění, a pokud ano, o kolik se případně úroková sazba kvůli němu navýší?
  • Jaké bude mít tato dlouhodobá půjčka RPSN? Jinými slovy – co poplatky, které často nejsou u hypoték právě malé?

Samozřejmě je nutné položit si otázek více, ale tyto patří mezi nejzásadnější. Jednou ze zajímavých nabídek na trhu jsou třeba hypotéky Komerční banky. Tento bankovní dům působí v tuzemsku už od začátku devadesátých let a dobře ví, co jeho klienti chtějí a očekávají. I díky tomu si je umí získat nejen pro nové hypoteční úvěry.

  • Splátky v rozmezí 5 a 30 let, platí se měsíčně. Možnost přerušit splácení až na čtvrt roku.
  • Nemusíte jen kupovat nemovitost, hypotéka může být použita i na vypořádání vlastnických nároků nebo výstavbu nového domu.
  • Minimální suma, kterou vám Komerční banka půjčí, činí dvě stě tisíc korun.

FIO hypotéka je také velmi atraktivním řešením bytové otázky. Sjednat si ji můžete už šestým rokem, a to v rozmezí 300 tisíc až 10 milionů korun (záleží na odhadní hodnotě nemovitosti, maximálně v tomto případě můžete získat peníze odpovídající 85 procentům této hodnoty).

Splátkový kalendář lze nastavit v rozmezí 5 a 30 roků. Peníze nemusíte využít na koupi bytu nebo domu, ale pořídit si lze i stavební pozemek či chatu, v tomto směru se fantazii meze nekladou, stačí se dohodnout s bankou. A nejedna banka dnes přináší velmi výhodné úrokové sazby, které poprvé atakovaly i magickou dvouprocentní hranici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.