Nebankovní půjčka je záchranou, když banka odmítne schválit žádost o půjčku

Nebankovní půjčka jako záchrana, když Vám banka nepůjčí

Pokud v bance nepochodíte, rozhodně není všem dnům konec, protože půjčit si dnes můžete už opravdu leckde. Banka vám nepůjčí, ale nebankovní společnost už ano – tudíž se není čeho obávat, stačí jen předložit oficiální žádost. Odpovědi se dočkáte během několika málo minut, jasno tak bude opravdu dříve, než se vůbec nadějete.

V bance vás mohou odmítnout, v nebankovním sektoru to nehrozí

Zatímco banky si potenciální klienty prověřují doslova od hlavy až k patě, v nebankovním sektoru se s něčím podobným příliš nesetkáte. U menších částek, zpravidla do hodnoty pěti až deseti tisíc korun, dokonce ani nepotřebujete žádné dokumenty kromě občanského průkazu. Nutné není často ani potvrzení o trvalém příjmu nebo nějaké další osobní věci, pouze základní údaje, uvedené na OP.

Sjednat si bankovní půjčku sice znamená, že úroky budou o něco níže, ale administrativní proces je rozhodně náročnější než u půjček nebankovních. Co všechno budete muset u žádosti v bance ještě doložit?

  • Potvrzení o příjmu. Je bezpodmínečně nutné vlastně u každé částky. Banka chce hmatatelné záruky, že na splacení stoprocentně máte – sliby tu nejsou třeba, důležité jsou údaje a fakta.
  • Ideálně mít účet u dané banky. Většinou je něco podobného vyžadováno. Pokud si chcete půjčit větší obnos peněz v bance, měli byste si u ní také založit osobní účet a na něj splácet.
  • Řadu osobních údajů. U větších půjček si banka zjistí, jestli máte děti, žijete v nájemním bytě nebo v bytě v OV a další věci. Důvodem je prověřování bonity – aneb – máte na splácení?

Půjčka ihned v nebankovním sektoru však může být realitou prakticky obratem. Nejde o nic administrativně složitého, u klasických půjček do výplaty stačí vyplnit jeden krátký formulář. Jméno, příjmení, adresa trvalého bydliště a číslo občanského průkazu, podobné údaje obvykle bohatě postačují k podání žádosti.

Skutečně, celá záležitost potom zabere řádově desítky vteřin. O to více času byste měli věnovat finálnímu rozhodnutí, který úvěr si vlastně z aktuální nabídky zvolíte. Ne vždy je úroková sazba tím nejlákavějším, dobře se podívejte, jestli je zde možnost sjednat si například pojištění schopnosti splácet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.