Půjčky Půjčky online

Nebankovní společnosti nejsou stejné! Jak poznat seriózní?

Nebankovní společnosti nejsou stejné! Jak poznat seriózní?
Napsala Daniel Soukup

Když si potřebujete co nejrychleji půjčit, je nejlepší se obrátit na nebankovní společnost, protože právě její půjčky jsou vám k dispozici do několika málo minut. Většinou se proces vyřízení obejde bez prověřování registrů.

Jenže je tu jedná velká hrozba. Na trhu je asi 55 000 poskytovatelů a jen zlomek z nich jedná férově. Naučte se poznat serióznost. 

ČNB už zasahuje

Od prosince minulého roku platí novela zákona o spotřebitelském úvěru. Jejím cílem je oddělit zrno od plev a zbavit finanční trh podvodných nebankovních společností. Novela zákona razantně zpřísňuje podmínky pro poskytovatele. Nově musí například prokázat finanční kapitál ve výši 20 milionů korun.

Do 1. 3. 2017 musely společnosti, které chtějí v činnosti pokračovat, podat také žádost o licenci do ČNB. Podle sdělní ČNB přijala celkem 108 žádostí o povolení k činnosti nebankovního poskytovatele a 353 o samostatného zprostředkovatele. Už podle toho se dá soudit, že se blýská na lepší časy a z trhu neférové firmy zmizí. Když si tedy chcete půjčit, zjistěte si, jestli společnost má podánu žádost. Většinou má tuto informaci uvedenou na webu nebo ji spolehlivě najdete v online seznamu ČNB.

Členství jako další důkaz

Je také dobré si zjistit, jestli je společnost členem APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních půjček). Je to nezávislé sdružení nebankovních poskytovatelů a jejich společným cílem je zlepšit podmínky rychlých půjček a dokázat, že lidem pomohou v řadě situací.

Půjčka na zkoušku

Nebankovní půjčka je specifický produkt, který je nejlepší si vyzkoušet. Abyste neplatili za zkoušku, hledejte nabídky půjčení zcela zdarma. Zajímavou nabídku má aktuálně Via SMS s.r.o. Její rychlá SMS půjčka v hodnotě až 8000 Kč je na 30 dní zdarma! Díky tomu si princip vyzkoušíte, rychle získáte peníze a výhodou je, že vás to nebude stát ani korunu navíc.

O autorovi

Daniel Soukup

Přes 8 let pracuji jako finanční specialista, kde pomáhám lidem se připravit na nečekané finanční situace svou budoucnost a stáří. Nerad někoho přemlouvám do něčeho, co sám nechce, raději vysvětluji, proč to potřebuje.

Přidat komentář