Hypotéka informace

Hypotéka na dům

Hypotéka na dům v dnešní době to je velice oblíbená kombinace. Banky nevyřizují hypotéku jen na dům, ale půjčí peníze i na jeho výstavbu nebo dostavbu.

Co to je hypotéka?

Hypotékou je myšlen úvěr, který je poskytnut bankou nebo spořitelnou a je zajištěn zástavním právem k nemovitosti, která se vždy musí nacházet na území ČR. Zákon o dluhopisech, který

Kdo je hypoteční makléř

Hypoteční makléř je zcela běžný v zemích s rozvinutým hypotečním trhem. Makléři tam sami sjednávají převážnou většinu hypoték (více než 85%). Také tento obor se dostal i do České Republiky a každým rokem přibývá hypotečních úvěrů realizovaných prostřednictvím hypotečních makléřů. Hypoteční makléři by měli být profesionální mít vše podložené a také být důslední.

Refinancování staré hypotéky

Pokud už nějakou hypotéku využíváte, nabízíme pomoc na konci fixačního období s výběrem nové hypotéky na další období. Kontaktujte nás včas,  pomocí online žádosti o novém hypotečním úvěru doporučujeme vyjednávat minimálně 6 týdnů před vypršením fixace Vaší hypotéky.

Co mohu financovat hypotékou

Nemovitost které se nacházejí na území ČR nebo na území Evropské unie nebo Evropského hospodářského prostoru, která je (nebo bude) zapsaná v katastru nemovitostí, nebo se v takové nemovitosti nachází. Nemovitosti které nejsou na tomto území nejsou financovány u každé banky. Pokud zvažujete nad touto investicí, je třeba si uvědomit, že nemovitost, kterou bance dáte do zástavy se zatím vždy, dle pravidel bank, musí nacházet na území České Republiky.

Musím mít životní pojištění?

Hypotéka je úvěr na dlouhodobé období. Banky mají tento úvěr zajištěn zástavním právem k nemovitosti. Klientu tuto nemovitost,dává do zástavy, podle bank musí být nemovitost zajištěna pojištěním nemovitostí. Tím jste chráněni i vy, v případě náhlé události, např. živelnou pohromou nebo požárem.

Mohu ručit jinou nemovitostí?

Ano. Jsou i někdy situace kdy se tomu nevyhnete, např. (při koupi družstevního bytu, nebo získání nájemního bytu od města, hypotéka na nemovitost mimo území ČR)


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.