Kdo vám půjčí Půjčky

Před půjčkou je bezesporu zapotřebí co nejvíce prověřit poskytovatele

Před půjčkou je bezesporu zapotřebí prověřit poskytovatele
Napsala Daniel Soukup

Než si sjednáte půjčku, musíte si zjistit velké množství informací o firmě, která vám ji má zprostředkovat. Někdy se možná dozvíte překvapivé informace, co vás přímo donutí couvnout a raději si vybrat jinde. V každém případě, vědět víc přeci nikdy neuškodí, jste pak připraveni na vše, co může zrovna nastat, ne?

Převod peněz je otázkou minut, o všem důkladně přemýšlejte

Finanční portál pomůže a poradí se vším kolem světa úvěrů. Ekonomické záležitosti jsou někdy hodně obtížné, ne každý se vyzná v názvosloví, které je u půjček naprosto nezbytné. Co byste například měli určitě znát?

  • Roční procentní sazba nákladů. Ukazuje, o kolik přeplatíte meziročně jistinu půjčky.
  • Úrok. Není tak průkazný jako RPSN, ale o půjčce samozřejmě také poměrně hodně napoví.
  • Určuje, jaká je schopnost žadatele půjčku bez problémů splatit, důležitý ukazatel.

Pokud chcete nižší úroky a víte, že máte dostatečnou bonitu, zvolte si v tom případě jednoduše bankovní půjčku. Musíte mít ale adekvátní příjem nebo žít v bytě v OV a tak podobně – prostě a jednoduše mít dostatečnou rezervu z příjmů po odečtení výdajů. Pokud tak tak vycházíte každý měsíc s výplatou a nevytvoříte si ani menší rezervu, bohužel nemůžete s půjčkou v bance příliš počítat. Velmi pravděpodobně ji nedostanete a bude tak nutné se obrátit jen na nebankovní sektor. I zde je ale výběr hodně zajímavý, takže není třeba vzdávat něco předem…

Půjčky přes internet jsou velmi jednoduché a dostupné naprosto všem. Můžete si navíc požádat kdykoliv si jen vzpomenete, a to samozřejmě i včetně víkendových dnů a svátků. Možnost je zde zkrátka každou hodinu a každý den v roce. Variabilita je samozřejmě maximální, půjčit si lze tisícovku, ale například i pětitisícikorunu.

Splátkový kalendář se dá za rozumný poplatek oddálit o několik dalších dnů nebo dokonce týdnů. Nejlevnější půjčka však na nikoho nečeká a trh se velmi často mění. Dokonce tak, že jej někdy nelze ani předvídat. Nechte si proto doporučit nejlepší možnost ze všech, které jsou aktuální. Pokud jste si půjčovali peníze před pár lety, je situace už úplně jiná a někdejší poskytovatel dost možná ani neexistuje…

O autorovi

Daniel Soukup

Přes 8 let pracuji jako finanční specialista, kde pomáhám lidem se připravit na nečekané finanční situace svou budoucnost a stáří. Nerad někoho přemlouvám do něčeho, co sám nechce, raději vysvětluji, proč to potřebuje.

Přidat komentář