Kdo vám půjčí Půjčky Půjčky online

Srovnání dvou bankovních půjček

Srovnání dvou bankovních půjček
Napsala Daniel Soukup

Když si dáte vedle sebe dvě půjčky, obvykle to je celkem snadné rozhodování. Tedy samozřejmě jen tehdy, pokud víte, jak je správně srovnat. Pojďme si dát k dobru parametry dvou oblíbených tuzemských půjček, které mají za těch několik let na trhu už tisíce spokojených klientů. Možná uvidíte tu výhodnější z nich už na první pohled…

Srovnání dvou bankovních půjček

Minutová půjčka versus Cetelem

Srovnejme si tedy Minutovou půjčku a půjčku od společnosti Cetelem. Která z nich je na první pohled atraktivnější? Kterou z nich si většina z nás sjedná radši? Rozhodnout se musí každý sám, ale nyní vám přineseme porovnání základních parametrů. To totiž bude opravdu velice k užitku, zvláště tehdy, když hledáte nějakou ideální půjčku – se kterou byste oproti ostatním nabídkám na trhu výrazně ušetřili.

Minutová půjčka a Cetelem půjčka – rámcové srovnání

Půjčka Minutová půjčka Cetelem půjčka
Výše úvěru 5 až 600 tisíc korun 20 tisíc až jeden milion korun
Poplatky za sjednání a vedení Ne Ne
Doplňkové služby Pojištění, odložení splátek Pojištění, odložení splátek
Splátkový kalendář Tři měsíce až sedm roků 6 až 96 měsíců (tj. až osm let)
Úrok / RPSN od 5,7 / 5,9 % 5,9 / 6,06 %

Vidíte sami, že porovnání obou půjček je mimořádně těsné. Těžko se rozhodnout, že? Možná bude pověstným jazýčkem na vahách fakt, že potřebujete zrovna kýžený milion a ten s Minutovou půjčkou nedostanete. Obě půjčky mají společné, že u nich nejsou žádné zvláštní poplatky – úroková sazba a RPSN se tedy liší jen opravdu minimálně. Minutová půjčka prospěje určitě všem, kteří potřebují menší úvěr a nechtějí se zbytečně moc zadlužit. RPSN, které začíná na hranici necelých šesti procent, je totiž přímo skvělé.

Minutová půjčka versus Cetelem

Dopřejte si kvalitu, trh je skutečně pestrý

Na trhu je v ohledu nebankovních půjček stále několik desítek poskytovatelů, rozhodně proto máte z čeho vybírat. Ale nemusí se tak rozhodnout vždy, protože existují i takzvané bankovní půjčky. Cetelem je bankou, Equa bank je zase poskytovatelem Minutové půjčky. Banky si mohou dovolit nabídnout zajímavější úrok, klienty si ale o poznání více prověří. Pokud si věříte, že to zvládnete, měli byste to zkusit. Nejde o nic složitého, i banky se dnes snaží administrativní zátěž stlačit na minimum, aby potěšily nové klienty. Čekání nechte na jindy, tady se čekat moc nebude…

O autorovi

Daniel Soukup

Přes 8 let pracuji jako finanční specialista, kde pomáhám lidem se připravit na nečekané finanční situace svou budoucnost a stáří. Nerad někoho přemlouvám do něčeho, co sám nechce, raději vysvětluji, proč to potřebuje.

Přidat komentář