Finanční poradce Půjčky

Spoření na důchod

Stále více Čechů co spoří

Začátkem minulého roku vydalo ministerstvo financí srovnání o počtu sjednaných penzijníchpřipojištění v ČR za rok 2010. Z těchto statistik je zřejmé že Češi více vkládají peníze do penzijních fondů. Ale tempo růstu těchto fondů se velice zpomaluje a upadá.

Penzijní připojištění je oblíbená, forma si spořit peníze do důchodu. Toto spoření je dotováno a sledováno státem a pojistník má možnost daňového zvýhodnění až 1800 Kč za rok. Dále je možné získávat příspěvky na spoření od zaměstnavatele. Hlavním důvodem proč si lidé ukládají peníze do penzijního fondu, protože mají možnost státního příspěvku až do výše 1 800 Kč. V současné době se na finančním trhu nachází deset penzijních fondů, mezi nejznámější patří fondy od Aegon, pojišťovna české spořitelny, kooperativa a axa.

Podle posledních zpráv od ministerstva, se penzijní připojištění dostává do trendu, ale tempo růstu není tak intenzivní jako v minulých letech. Důsledkem toho je světový finanční trh. V roce 2010 to bylo 495 tisíc nových smluv, což je o 29 tisíc smluv méně než v roce 2009. Nicméně i přes tento nepatrný pokles, počet stále aktivních penzijních připojištění zaznamenal v roce 2010 oproti roku 2009 tříprocentní nárůst. V absolutních hodnotách je to 133 tisíc.

Protože penzijní připojištění je typ spoření dotovaného státem, stoupl i objem státních příspěvků. Za rok 2010 stát přispěl účastníkům penzijního připojištění 5,51 miliardami korun. Ve srovnání s rokem 2009 je to o 164 miliónů více. Pokud si chcete začít spořit a mít to nejvyšší hodnocení neváhejte a navštivte stránky uvedené níže vše online.

O autorovi

Daniel Soukup

Přes 8 let pracuji jako finanční specialista, kde pomáhám lidem se připravit na nečekané finanční situace svou budoucnost a stáří. Nerad někoho přemlouvám do něčeho, co sám nechce, raději vysvětluji, proč to potřebuje.

Přidat komentář