Finanční poradce Půjčky Půjčky online

Spočítejte si jaké je životní minimum či čistou mzdu

Někdo má mzdVýpočet životního minimau takovou, že takřka neví, co s penězi udělat. To jsou ale příjemné starosti, někdy přijdou i ty poněkud horší. Pokud například řešíte, jaké je vlastně životní minimum, nemusíte si nikde nic složitě zjišťovat na úřadech. Online kalkulačka pomůže a poradí během krátké chviličky. A je to navíc zcela anonymní, zadat totiž musíte minimum základních údajů –  tedy opravdu nic mimořádně důvěrného.

Zajímá vás životní minimum pro rok 2016? Nebo jaké bude v roce následujícím? Není nic snazšího, stačí zadat několik údajů do kalkulačky a během vteřiny máte na stole odpověď.

Nic složitého, díky kalkulačce hned víte víc

Samozřejmě nemusí jít jen o dotaz směřovaný k aktuálnímu životnímu minimu podle platných zákonných norem. Možností, na co se zeptat, je určitě mnohem více. Je to třeba výpočet čisté mzdy. Jak to vlastně je? Kolik byste měli brát a kolik berete od zaměstnavatele? Nepřicházíte každý měsíc o nějaké peníze? Potřebujete k tomuto zjištění navíc dodat jen naprosté minimum informací. Jaké že to jsou?

  • Aktuální hrubá mzda.
  • Počet dětí.
  • Informace, zda jste student do 26 let, držitel průkazu ZTP/P a tak podobně.

Spočítejte si jaké je životní minimum či čistou mzdu

A to je vlastně vše! Brzy se dozvíte, jak byste na tom zrovna měli být. Každého pak jistě zajímá, zvláště ve věkové kategorii padesát let a více, jak na tom bude v penzi – popřípadě, kdy o odchod do penze vlastně bude moci vůbec zažádat. Důchodová kalkulačka je účinný pomocník, který vám okamžitě poradí, co a jak. Každý tazatel se totiž může dozvědět něco jiného. Stačí jen zadat datum narození, pohlaví a u žen počet dětí, žádné další informace už nejsou potřeba. Tabulky ministerstva práce a sociálních věcí hovoří v tomto ohledu jasně – například za každé dítě se ženám přidává jeden měsíc k dobru. Při třech dětech v rodině tak ženy mohou odejít do důchodu o čtvrt roku dříve než ve standardním termínu, na který by měly mít nárok.

Nemusíte posílat emaily na ministerstvo nebo si vše draze zjišťovat. S důchodovou kalkulačkou budete vědět víc už za pár vteřin, stačí jen zadat pár čísel, která máte v hlavě neustále a nemusíte je nikde složitě hledat. A mimochodem, proč si neověřit, že vaše mzda (čistá) je skutečně odpovídající? Důvěřuj, ale prověřuj!

O autorovi

Daniel Soukup

Přes 8 let pracuji jako finanční specialista, kde pomáhám lidem se připravit na nečekané finanční situace svou budoucnost a stáří. Nerad někoho přemlouvám do něčeho, co sám nechce, raději vysvětluji, proč to potřebuje.

Přidat komentář