Finanční poradce Půjčky

Proč preferovat bankovní půjčku před nebankovní

Bankovní půjčky vs nebankovníStále je více a více lidí, kteří si podávají žádost o půjčku. Půjčují si na různé věci například na rekonstrukci bytu, vybavení bytu a podobně. Lidé mají dvě možnosti, od koho si půjčit. Pokud si chtějí půjčit u nějaké společnosti. Existují bankovní půjčky a nebankovní půjčky. Rozdíl mezi nimi je velmi zásadní a důležitý, každá ta půjčka poskytuje svým klientům jiné výhody. Jaký rozdíl je mezi bankovní půjčkou a nebankovní půjčkou? Proč jsou bankovní půjčky lepší než nebankovní půjčky?

Rozdíl mezi bankovní půjčkou a nebankovní půjčkou

Bankovní půjčky, jak už název napovídá, poskytují banky. Banky mají svá pravidla, své podmínky. Tyto podmínky musí klienti, kteří si žádají o bankovní půjčku, splňovat, jinak banka žádost o půjčku zamítne a nepůjčí vám. České banky se tak chrání proti případnému neplacení splátek. V takovém případě přicházejí vhod půjčky poskytované nebankovními společnosti.

Nebankovní půjčky poskytují společnosti, které bankami nejsou. Takovéto společnosti obvykle nemají téměř žádná pravidla a podmínky, na tyto půjčky dosáhne téměř většina klientů, tyto společnosti se také často vyznačují tím, že půjčí téměř každému.

Proč jsou bankovní půjčky lepší než půjčky nebankovní?

Bankovní půjčky vám poskytují jistotu. Víte přesně, kolik zaplatíte celkem za půjčku, jaké jsou úroky, jaké jsou poplatky. Také máte jistotu, že vaše finanční situace zvládne měsíční výdaje v podobě půjčky, jelikož splňujete všechny podmínky. Pokud si půjčíte v bance, téměř vždy si zajistíte nižší úroky, než u nebankovní půjčky. Banka vám může vyjít vstříc, můžete si půjčky sloučit dohromady, čímž ušetříte. Popřípadě se můžete domluvit na snížení splátek, vždy záleží na konkrétní bance.

TIP: Vyzkoušejte srovnání půjček online od nezávislých finančních specialistů!

Kde si vzít bankovní půjčky?

České banky nabízejí mnoho rozličných půjček téměř na cokoliv, stačí si tak jen vybrat tu, která je pro vás ta nejvýhodnější. Výhodná je například půjčka od GE Money Bank, nebo půjčka od Komerční banky.

O autorovi

Daniel Soukup

Přes 8 let pracuji jako finanční specialista, kde pomáhám lidem se připravit na nečekané finanční situace svou budoucnost a stáří. Nerad někoho přemlouvám do něčeho, co sám nechce, raději vysvětluji, proč to potřebuje.

Přidat komentář